CELE KONKURSU PLASTYCZNEGO
Konkurs promuje ekologiczne podejście do projektowania. Edukacja o ekologii, zrównoważonym projektowaniu w architekturze, urbanistyce i mobilności skierowana do młodzieży inspiruje ich do stworzenia prac plastycznych na temat przyszłości miast i miejscowości. Wczesna inspiracja dobrymi ideami o zrównoważonym rozwoju miast i projektowaniu sprzyja przyszłej pracy młodzieży w zawodach takich jak architekt, projektant, dekorator czy urbanista. Konkurs promuje innowacyjne projekty licealistów, oraz ich twórców oraz szkoły. Młodzież ma możliwość prezentacji umiejętności i artystycznej wrażliwości.
PRACE
Uczniowie zainspirowani wykładami o zrównoważonym i ekologicznym projektowaniu tworzą prace plastyczne oscylujące wokół idei konkursu „Moja miejscowość w roku 2030, przyjazna dla mieszkańców i planety”. Wynik działań twórczych ucznia to fizyczna plansza w formacie B1 oraz pliki pdf stanowiące kopię cyfrową planszy.
NAGRODY
Prace zgłoszone do Konkursu zostaną zaprezentowane na wystawach regionalnych w prestiżowych instytucjach kultury i nauki. Spośród wszystkich prac jury wybierze prace, które będą zaprezentowane w Warszawie na wystawie krajowej oraz podczas gali wręczenia nagród. Organizator przewiduje również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Prace będą oceniane przez jury składające się z osób pracujących w dziedzinach: architektura i urbanistyka, projektowanie graficzne, ekoprojektowanie, ochrona środowiska oraz osoby reprezentujące środowisko twórcze i wspierające edukację.
DOKUMENTY DO POBRANIA
Wszelkie wytyczne Konkursu znajdują się w Regulaminie Konkursu. Integralną częścią Regulaminu są Załączniki „Wytyczne dla Szkół i Nauczyciela” oraz „Wytyczne dla Ucznia” (wszystkie dokumenty dostępne do pobrania poniżej w plikach pdf).